• image

DIŞ TİCARET DANIŞMANLIĞI

     

İthalat ve İhracat Danışmanlığı

OMAR TRADECO dış ticaret ithalat ve ihracat danışmanlığı yaparak, markanızı uluslararası arenada temsil etmenize yardımcı oluyor.

OMAR TRADECO, dünya genelinde gelişen ve değişen ticaretin ülkemiz için de global hale gelmesini sağlamaya yardımcı olarak ithalat ve ihracat danışmanlığı hizmeti vermektedir. Birçok teşvik ve imkan olmasına rağmen ülkemizin geride kaldığı ithalat ve ihracat konusunda yenilikçi bir iş sistemi geliştirerek doğru alıcı ve satıcıların buluşması sağlanmaktadır.

Bilgiye kısa sürede ulaşırken, ihracat ve ithalat konusunda teknolojinin kolaylıklarından yeterince yararlanmıyoruz. Oysa B2B, B2C, B2G ve B2M alanlarında doğru hedefi belirleyerek, alıcıların ve satıcıların zaman kaybetmeden karşılaşması oldukça kolaydır. Bu konuda çok sayıda ülkeyle iş birliği içinde olan OMAR TRADECO, farklı boyutlara ulaşacak olan ihracat hacminin 2023 hedeflerine yaklaşmasından en büyük sıçrama noktası olmayı hedefliyor. Zaten işleyen bir süreç olan ihracatın dijital kanallar, veri tabanları ve saha çalışmaları konusunda daha organik bir hale gelmesi sağlanıyor.

Bir ürün ya da hizmetin doğru pazar araştırması yapılarak, doğru hedef kitleye erişmesi tüm bu imkanlara rağmen kolay olmayabilir. Sistemin en doğru şekilde işlemesini sağlayan dış ticaret uzmanları, eksiksiz bir planlama yaparak, sürecin pozitif açıdan yönetilmesini sağlamaktadır. Çünkü ihracat sürecinde hedef 365 gün 24 saat kesintisiz çalışan bir çarka dahil olmaktır. Firmaları bu çarka dahil ederken, stratejik planlama ve kurumsal analiz süreçlerinden geçirerek, her birine özel strateji oluşturuyoruz. Dolayısıyla başarı oranı daha yüksek oluyor.

İthalat ve ihracat danışmalığı konusunda uzman bir ekiple çalışmanın avantajını yaşarken, yurt dışında da bilinir hale gelmenin getirilerini elde edeceksiniz. Hangi ürünü, nereden ithal ederseniz en karlı sonucu alırsınız? Bu ve benzeri sorularınıza cevap verebilecek düzeyde uzmanlığa sahip olan ekibimiz, 8 yıllık bir deneyimle sistemin işleyişine hakim olmuştur. Farklı ülkelere yapılan ziyaretler ve bağlantılarla arz/talep dengesini en iyi şekilde sağlayacak bir dış ticaret kültürü oluşturulması hedeflenmiştir. Profesyonel bir yetkinlik düzeyine sahip olan ve dış ticaret uzmanlığı konusunda en doğru yolun belirlenmesi için prestij çalışmalarıyla markanızın sunumunu gerçekleştiren OMAR TRADECO ile yolunuz tüm dünyaya çıkacaktır.

Dış Ticaret Danışmanlığı

Çift yönlü dış ticaret danışmanlığı gerçekleştiren OMAR TRADECO sistemine dahil olan firmalar, hedef ve stratejiler doğrultusunda doğru pazarlara yönlendirilir. Uluslararası pazarlarda yer alan potansiyel alıcılar belirlenerek, firma onayına sunulur. CRM süreciyle birlikte lojistik planlamalar yapılarak ilk satışların gerçekleşmesi de mümkün olur. Firmanızın potansiyel alıcılara sunumu OMAR TRADECO uzmanlığıyla gerçekleşir. Böylece diğer süreçler ve teklifler kurumsal kimliğe en uygun şekilde hazırlanmış olur.

Şirketler konusunda minimum risk, maksimum sonuç odaklı çalışan firmamız, dış ticaret danışmanlığı desteği vermek üzere size yardımcı olacaktır. Şirketinizde dış ticaret bölümü olmasa bile uzmanlarımız bu bölümün tüm işlevlerinin gerçekleşmesi için görev başında olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında gerçekleştirilmesi planlanan 500 milyar Dolarlık hedefe ulaşmak için tüm yetkinliklerini kullanan OMAR TRADECO uzmanlığıya, tekstilden kozmetiğe, ısınma sistemlerinden gıdaya kadar birçok alanda dış ticaret kültürü oluşturularak bu sürece destek verilecektir. Sizin için en iyisini düşünen ekibimiz, dış ticaret danışmanlığı kapsamında şu hizmetler verilir:

- Yurt dışı pazarına açılmak isteyen firmalarla hedef belirlenir.

- Kurumsal ihracat sistemi kurulur

- Pazarlama stratejileri belirlenir

- Hedef pazarlar ve pazara giriş stratejileri hazırlanır

- Potansiyel alıcılar belirlenerek yasal mevzuatlar, gümrük, lojistik ve diğer süreçlerin organize edilmesi sağlanır.

Profesyonel alanda hizmet veren ve farklı ülkelerde sektörünüze hitap eden alıcılarla iletişim kurulmasını sağlayan ithalat ve ihracat danışmanlığı hizmetimiz yurt dışındaki talepler ve hedef kitle analizi doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Dış ticaret konusundaki politikanızın başarılı ya da başarısız tüm sonuçları analiz edilerek size özel bir hedef doğrultusunda ele alınmasıyla mevcut ticaret hacminiz yeniden değerlendirilir. Hali hazırda yapılan operasyonel aşamaların gerekirse değiştirilmesi, karlılığın artması için dış pazara sunulan ürünlerin gözden geçirilmesi gibi detaylar her kuruma özel kişiselleştirilir. Böylece şirket profilinizin ürün ve hizmetlerine özel bir dış ticaret stratejisi planlanır.

365 Gün Sürdürülebilir İthalat ve İhracat

İnternetin getirdiği kazanımlardan biri olan globalleşme, 365 gün sürdürülebilir ihracat ve ithalat sağlamaktadır. Siz dinlenseniz bile, SEO çalışmaları, reklamlar ve marka bilinirliği gibi birçok ekstra çalışma, 24 saat aralıksız olarak markanızın varlığını sürdürür. Dünyanın diğer ucunda sizin ürünlerinize ihtiyaç duyan ama markanızı bilmeyen potansiyel müşterileriniz, internet ve dış ticaret danışmanlık hizmeti sayesinde size bir telefon kadar yakın hale gelir. Bu tür bir ticaret hacmine dahil olmak ve fırsatları yakalamak için kurumsal dış ticaret stratejinizi belirleyip arkanıza yaslanmanız yeterli olur. Ülkemizde yenilikçi ve modern bir bakış açısına sahip olan dış ticaret kültürü vaat eden OMAR TRADECO uzmanları, kapasitesi uluslararası ticaret için yeterli olan firmamızı bu global ağa dahil eder. İthalat ve ihracat danışmanlığı sayesinde üretim için ihtiyaç duyulan hammaddelerin ithalatını da diğer bir koldan gerçekleştirmenizi sağlar.

İç pazardaki dalgalanmaların dengeye girmesini sağlayacak olan ihracat size daha fazla kazanç imkanı sağlarken, rekabet gücünü de rakiplerinizden üstün bir seviyeye ulaştırır. Bir yandan istihdam kapasitenizi arttır, diğer yandan da markanızın bilinirliğini evrensel açıdan arttırabilirsiniz. Devlet teşvikleri gibi birçok konuda destek alarak, uluslararası alanda daha geniş bir alıcı kitlesine hitap edebilirsiniz.

Üretim sektöründe faaliyet gösteren şirketiniz için daha kaliteli ve bol seçenekli hammaddeler temin edebilir, farklı ürün gruplarını ithal ederek iç pazara sunabilirsiniz. Her iki durumda da markanız 365 gün boyunca varlığını sürdürerek, size kazandırmaya devam eder.

OMAR TRADECO Dış Ticaret Hizmeti

OMAR TRADECO dış ticaret danışmanlığı hizmeti verirken, kendi ana ihracat kalemi olan kombi yedek parçaları, büyük beden kadın giyim ve kozmetik sektörü gibi birçok farklı sektördeki yasal süreçleri de yakından takip etmektedir. Ülkemize ithalatı kısıtlanan ürün grupları konusunda da şirketleri bilgilendirmektedir. Teslimat süreçleri, lojistik ve kotalar gibi çok sayıda detayı bilmeden bu yola çıkmak ciddi riskleri de beraberinde getirir. Bazı ülkeler ithalat ve ihracat konusunda kotalar koymaktadır. Bunları yakından takip edecek bir dış ticaret ekibiniz yoksa uzmanlarımızın deneyimine güvenebilirsiniz. Ürünlerinizin dış pazarda ilgi görüp görmeyeceği, sözleşmeler ve döviz kurlarındaki dengesizliklerin sürece ne şekilde etki edeceği gibi önemli hususlar bilinmeden bu süreci başlatmamanız gerekir. Ödeme konusu ve satışların tahmin edilenden az olması gibi tüm olasılıkların incelenmesi ekibimizce yapılacaktır. Profesyonel bir ithalat ve ihracat danışmanlığı desteği sunan OMAR TRADECO, klasik dış ticaret prensibine yenilikçi bir bakış açısı katarak işlerin ilerlemesini sağlayacaktır.

Uluslararası ihracatın en önemli yararı, üretim kapasitesinin tam kullanılmasını sağlayarak birim maliyetleri düşürmektir. Her üründe yüksek kar elde etmek ve sorunsuz bir ticaret gerçekleştirmek mümkün değildir. Bu öngörüleri yapabilmek için uluslararası alandaki ticarete hakim olmak gerekir. Bu yüzden profesyonel bir danışmanlık şirketiyle çalışmanız gerekir. Bazen doğrudan ihracat, bazen dolaylı ihracat yapılarak sürecin yönetilmesi gerekir. OMAR TRADECO uzmanları sizin hangi sürece dahil olacağınızı en iyi şekilde analiz ederek, ihracat ve ithalat stratejinizi belirlemenize yardımcı olur. Doğru hedef ülkeler ve alıcılarla buluşmanızı sağlayacak profesyonel bakış açılarını elde ederek kurumsal kimliğinizi global düzeye ulaştırabilirsiniz.